‘İyilik Meleği’ İyi Parti’de siyasete atıldı

‘İyilik Meleği’ İyi Parti’de siyasete atıldı
‘İyilik Meleği’ İyi Parti’de siyasete atıldı Admin

 

Yaptığı yardımlarla halk tarafından ‘iyilik meleği’ ünvanını alan Esra Akpınar, İYİ Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanlığına atandı.  

Mart 2019 yerel seçimlerinde Erzurum’un Aziziye ilçesi Selçuklu Mahallesi Muhtar adayı olan ancak az bir oy farkı ile seçimi eski muhtar olan rakibine kaptıran Esra Akpınar, her şeye rağmen mahallesinin ve ihtiyaç sahibi yoksulların sesi, eli ayağı, maddi ve manevi yardımları ile yanlarında olmaya devam etti. Özellikle yaptığı yardımlardan dolayı kendisine halk tarafından ‘iyilik meleği’ ünvanı verilen Esra Akpınar, artık siyasette de ‘varım’ dedi ve İyi Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanlığı teklifini kabul etti. Bir grup kadın ile birlikte İyi Parti’ye katılan Akpınar’ın, geçişi de hayli görkemli oldu.

Parti il binasında düzenlenen törenle yakasına İyi Parti rozeti takılan Esra Akpınar, “Sayın il başkanım, teşkilatta olan dava arkadaşlarım ve çok değerli misafirlerimiz saygı değer basın mensupları, beni bu göreve layık gören başta Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi ve il başkanımız Melih Kırkpınar beye huzurlarınız da çok teşekkür ediyorum. Bugünden başlayarak davamız için dava arkadaşlarımla birlikte partimizin iktidar olma yolunda yoğun bir şekilde çalışacağıma ve mücadele vereceğime, elimden gelen gayreti göstereceğime söz veriyorum. Benim böyle önemli bir göreve atanmamda şahsımı onura ederek yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunarım. Hedefimiz partimizi iktidara taşımak olacaktır” dedi.

KIRKPINAR’DAN RİZE DEĞERLENDİRMESİ

Parti il binasında çoğunluğunu kadınların oluşturduğu katılımcılara seslenen parti il başkanı Melih Kırkpınar Rize’de yaşanan olaylara değindi.

İl Başkanı Kırkpınar, Rize’de Genel Başkanları Meral Akşener ve partililere yönelik yapılan saldırıları kınayarak, düzenlenen saldırının provokatörler tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Partilerinin iktidardaki rakipleri tarafından her fırsatta, FETÖ ve PKK terör örgütleri ile anılarak birlikte gösterilmesine sert tepki gösteren Başkan Melih Kırkpınar, “Bizim en ufak dahi hiç bir bağımız olmamasına rağmen yanyana getirip, genel başkanımıza, bizlere bu şekilde hakaret ediliyor. Ancak siyaseten yapılan bir benzetme sonrasında kıyameti koparıyorlar. Bu vicdani midir? Bakın Rize'de yaşanan olaylar tamamen bir provokasyondu. Önceden hazırlanmış bir komploydu. Orada sabrımızın sınırlarını zorlamak için bu provokatörler ellerinden geleni yaptılar. Önce sözlü saldırı gerçekleştiren bu provokatörler fiili saldırıya geçince kimse kusura bakmasın, biz de durup izleyemezdik. Biz dayak, yiyebiliriz, taşlanabilir, ancak genel başkanımızın kılına bile dokunmak istenirse o eli de kırarız. Bu gerginlik tamamen, kurmacaydı. AK Parti'nin gündemi değiştirme çabasıydı. Biz bu tür oyunlara gelmeyeceğiz"diye konuştu.

İl Başkanı Kırkpınar, partilerinin kadın kolları eski başkanı Ayşegül Arıcı’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, yeni göreve atanan Esra Akpınar’a da parti rozetini takarak başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Başkanı Melih Kırkpınar ile Esra Akpınar, partilerine yeni üye olan bir grup bayana parti rozetini takarak toplu fotoğraf çekildiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”