BİNGÖL: İKTİDARIN EN BÜYÜK ALTERNATİFİ DEVA PARTİSİDİR

BİNGÖL: İKTİDARIN EN BÜYÜK ALTERNATİFİ DEVA PARTİSİDİR
BİNGÖL: İKTİDARIN EN BÜYÜK ALTERNATİFİ DEVA PARTİSİDİR Admin

Deva Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, Türkiye’de iktidarın en büyük alternatifinin Deva Partisi olduğunu söyledi.   

Erzurum Palan Otel’de düzenlenen partisinin İl Divan Toplantısında konuşan Deva Partisi İl Başkanı Vahit Bingöl, il başkanlığı sürecini, parti çalışmalarını ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Açılış konuşması öncesi salondakilere Genel Başkan Ali Babacan’ın gündeme dair mesajlarını içeren bir videosunu izlettiren Bingöl, partilerinin ilk Divan Toplantısı’nı düzenlediklerini söyledi.

Deva Partisi İl Başkanı Vahit Bingöl, görevi alırken Genel Başkan Ali Babacan’ın kendisinden yönetimini gençlerden kurmasını ve tecrübelerini bu gençlere aktarmasını istediğini belirterek, “Bende gençlerden oluşan bir ekip kurdum ve onlara; ‘iyi düşünün, iyi karar verin. Çünkü bu yol meşakkatli bir yol. Çok zorlanacağınız, sıkıntı çekeceğiniz günler de olacak. Ayrıca kendi şahsi ikbalini düşünen kim varsa bizimle olmasın’ dedim. Ben siyasetin en güçlü olduğu dönemde hem de iktidarın il başkanı olarak görev yaptım. Tabiri caizse kılıcımızın önü de, arkası da kesiyorken kendime herhangi bir çıkar elde etmedim, etme gayretinde olmadım, asla da olmayacağım. Bugünde çok mükemmel bir ekiple yola devam ediyoruz. Çok şükür. Onlar benim kardeşlerim ben ise onların abisiyim. Şu anda 16 tane ilçe başkanımız seçimlerini yapmış, bir ilçemiz yetkisini almış, 3 ilçemize görev tebliğ edilmiş inşallah yakın bir zamanda da yönetimlerini oluşturacaklar.” dedi.

“SİYASET AMEÇ DEĞİL BİR ARAÇTIR”

Bingöl, siyaset bir hizmet aracıdır. Devletle, vatandaş arasında gerekli hizmetlerin yapılması için siyaset bir araçtır, amaç için siyaset yapılmaz. Bu araç görevini yapan arkadaşlarımız hizmette layıkıyla yerini alır, siyaseti bir amaç için yapan, kendi çıkarları için kullananlar tarihte lanetle anılır. 35 yıllık bir siyasi geçmişi olduğunu hatırlatan Bingöl,  bu sürede hiçbir zaman siyaseti kendine amaç olarak değil, araç olarak yaptığını söyledi. Bu sürede işini kaybettiğini ama onurunu kaybetmediğini söyleyen Bingöl, Doğru Yol Partisi İl Başkanlığı görevini bıraktıktan sonra siyasete girmeyi pek düşünmediğini, AK Parti dahil birçok partiden teklif aldığını ancak Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın siyasete atılması ile kendisine gelen teklifi kabul ettiğini söyledi.

“MAFYA, SİYASET İLİŞKİSİ AYYUKA ÇIKMIŞ”

Ülke gündemi ile ilgili de konuşan Bingöl, siyaseten korkmadan yılmadan doğruları söyleyeceklerini de ifade eden Bingöl, hedefe varmak için sonuna kadar genel başkan Ali babacan ve ekibinin yanında olacaklarını ifade etti.

Bingöl, “Geçmişte siyaseten büyük sıkıntılar yaşadık. Ama bugünkü olanları geçmişte hayal etseydim, rüya görseydim acaba kâbus mu görüyorum derdim. Gündemi artık bugünkü hükümet tayin etmiyor. Ülkenin altı kaynıyor. Bir açıklama yapılıyor ve bunu aynı anda 7 milyon kişi izliyor. Bu izleme oranı 35- 37 milyona varıyor. Düşünün ki yaşlıları ve çocukları çıkarırsak, bu memleketin tamamı bu videoyu izliyor. Acaba bu ülke nereye gidiyor? Bakın bu gün ülkemizde yaşananlar bizleri derinden üzmüştür. Ne yazık ki mafya, siyaset ilişkisi ayyuka çıkmış durumda. Milyonlarca insan, bir suç örgütü liderinin ne konuşacağına kilitlenmiş. Bu durum Türkiye'nin imajı açısından son derece yanlış bir durum. Hukuk konuyla ilgili gereğini yapmalı, iddialar araştırılmalıdır" diye konuştu.

“SİYASETİN  DİLİ BİRLEŞTİRİCİ OLMALI”

Siyasetin dilinin kaba değil, birleştirici olması gerektiğinin altını çizen Deva Partisi İl Başkanı Vahit Bingöl, günümüzde yapılan siyaset nedeniyle insanların artık kutuplaştırıldığını dikkat çekti.

Bingöl, "Bakın Ankara dönüşü Parti İl Binasına gittiğimde gördüm ki Genel Başkanımız Ali Babacan'ın resmini falçatalarla kesmişler. Bu öyle çocukların işi falan da değil, organizeli bir iş. Yine muhalefet partisi olan İYİ Parti Genel Başkanına Rize'de yapılan saldırı. Bunlar güzel şeyler değil. Siyasetin dili birleştirici olmalı, ayrıştırıcı değil. Tüm bu yaşananlar sonrası yapılan açıklamalar adeta 'Daha bunlar iyi günleriniz'  niteliğinde bu gerilimin ülke insanına hiç bir faydası olmaz. Sırf oylarını konsolide etmek için yapılan bu söylemler, Allah korusun bu ülkeyi karanlığa sürükler" ifadelerini kullandı.

18 YILDA ERZURUM’DA NE DEĞİŞTİ”

Ak Parti hükümeti döneminde Erzurum’a yapılanlara da değinen İl Başkanı Vahit Bingöl, şöyle konuştu: “Erzurum'da vatandaşın gerçek gündemi, işsizlik, yoksulluk, hayat pahalılığı ve göç. Vatandaşın artık dayanacak takati kalmamış durumda. Çiftçi perişan, esnaf perişan, gençlerimiz işsiz, geleceğe dair umutlarını yitirmişler. Yaşama maliyetleri her geçen gün artıyor. Ancak ümitsizliğe kapılmamak lazım, bu hükümetin Maliye Bakanıyken yaptıkları ortada olan Genel Başkanımız Ali Babacan var. Geçmişte seçmen alternatifsizlik yüzünden kerhen oy verdiği iktidara bu seçimde sandığa gömecek buna inanıyoruz. Gittiğimiz her yerde Genel Başkanımıza ciddi teveccüh var. Şimdi ben buradaki arkadaşlara soruyorum, 18 yılda Erzurum'da ne değişti. Değişen tek şey yerleşim yeri olarak Erzurum Dutçu’ya doğru açılıyor. Bu iktidar göçü mü engelledi. Erzurum'un 2002'deki nüfusuna bir bakın, resmi rakamlara göre Erzurum’da 2002 yılında nüfus 1 milyon 50 bin iken sosyal yardımlaşma fonundan faydalananların sayısı 27 bindi, bugün ise Erzurum’un nüfusu 750-760 bin civarında iken yardım alanların sayısı 230 binlere çıkmıştır. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Deva Partisi 4 temel üzere kurulmuştur. Bunlar 1-Özgürlük 2-Demokrasi, 3-Adalet ve 4. de Ekonomidir. Biz parti olarak Türkiye’nin temel sorunları ve öncelikle çözülmesi gereken meseleleri olarak bunları görüyoruz. Bunları ilke edinen Deva Partisi Türkiye’de iktidarın en büyük alternatifidir.”

İl başkanı Bingöl’ün konuşmasının ardından; il yönetim kurulu, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarının katıldığı İl Divan Kurulu toplantısı basına kapalı olarak yapıldı.  

DEVA VAHİT BİNGÖL ERZURUM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”