TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisinin Açılışı Yapıldı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisinin Açılışı Yapıldı
TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisinin Açılışı Yapıldı Admin

ADIYAMAN  / UHA

Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisinin açılışı yapıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Vali Yardımcımız Sayın İhsan Maskar ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Adıyaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin proje çalışmalarının sergilendiği  "4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı" sergisinin açılış törenine katıldı.
Fuarda 17'si tasarım olmak üzere toplam 25 proje sergilendi. TÜBİTAK Bilim fuarında 25 danışman öğretmen, 75 öğrenci ve 1 koordinatör öğretmen olmak üzere toplam 101 kişi görev aldı. 2020 yılında yapılması planlanan fuar, Covid - 19 salgın tedbirleri nedeniyle 11/11/2021 tarihinde gerçekleşti. Bilim fuarına Vali Yardımcısı İhsan Maskar, Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, İl Askerlik şube başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Gümüş, Şube müdürleri Necmettin Beyaz ve Abdullah Bilen, Okul Aile birliği başkanı Ömer Dicle, Adıyaman Kent konseyi başkanı Sinan Temel, MEMURSEN ve EĞİTİM BİRSEN Adıyaman şube başkanı Ali Deniz, okul ve kurum müdürleri, veliler, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.
Öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin bulunduğu stantları gezen Vali Yardımcısı İhsan Maskar ve Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri tek tek inceleyerek, hazırlayan öğrencilerden projenin amacı, hedefi ve faydaları hakkında bilgi aldılar. Projede emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılar dilediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”