Admin

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, 1970’li yılların başlarında yurtdışında bir çok ülkeye et ihracatı yapan Erzurum’un bugün et ihtiyacını dışarıdan karşılar duruma gelmesini sosyal medya hesabından yaptığı  paylaşımla gözler önüne serdi.

‘Nereden nereye’ başlığı ile Twitter hesabından paylaşım yapan İl Başkanı Vahit Bingöl, Eski bir gazete kupürünü paylaşarak “Erzurum’u bu hale getirenlerin kulakları çınlasın” dedi.

Başkan Bingöl’ün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımı şöyle;

“Erzurum geçmişte ihracatta bölgesinin birincisi iken bugünkü iktidar Erzurum’u bölgesinde borçlanmada birinci yaptı. 1973’de Ortadoğu ülkelerine et ihraç eden Erzurum, bugün etini Balıkesir’den, sütünü Çanakkale’den, tavuğunu Çorum’dan getirir hale geldi.”

İl Başkanı Vahit Bingöl, daha sonra yaptığı açıklamasında ise, "Özellikle et ve süt ürünlerinde ihracat rekoru kıran Erzurum, şu an borçlanma ve geri kalmışlıkta birinci sıralarda. Şehrimiz 20 yılda 20 yıl geri gitti" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında şehrin sorunlarına da değinen Bingöl, iktidar partisi ile çözümünün mümkün olmadığını ifade etti. Bingöl daha sonra şunları kaydetti:

"Şehir esnafı ciddi anlamda kriz içinde, köylü ve çiftçi kan ağlıyor. Üretime dayalı hiçbir yatırım yapılmadı. Ortadoğu ve Türkiye’nin büyük ve küçükbaş merkezi olan Erzurum’da, insanlar girdi maliyetleri arttı diye hayvanlarını kesime göndermek zorunda kalıyor. Mevcut iktidarın yanlış politikaları bu durumun sebebidir. Deva Partisi olarak her anlamda olduğu gibi, tarım ve hayvancılık konusunda da ciddi yatırımlar yaparak, inşallah şehrimizi ihracat şampiyonu yapacağız."

Erzurum Et İhracatı Vahit Bingöl
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”