ERMED'DEN GAZETECİLERE SALDIRIYA KINAMA

Yeni Medya Derneği ( ERMED ) Başkanı Gamze İspirli dün İhlas Haber Ajansı ( İHA ) muhabirleri Çağrı Korkmaz ve Ertuğrul Polat'a yapılan saldırıyı kınadı.

ERMED'DEN GAZETECİLERE SALDIRIYA KINAMA
ERMED'DEN GAZETECİLERE SALDIRIYA KINAMA Bilal Uygur

Erzurum Yeni Medya Derneği (ERMED)  Yönetim Kurulu Başkanı Gamze İspirli, kentte görev yapan İHA muhabirleri Çağrı Korkmaz ve Ertuğrul Polat’ın dün Atatürk Üniversitesi yemekhanesinde çıkan yangınla ilgili görüntü almaya çalışırken özel güvenlik görevlisi tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğramalarını kınadı.

İspirli , İHA muhabirleri Çağrı Korkmaz ve Ertuğrul Polat’ın  Atatürk Üniversitesi yerleşkesinde çıkan yangını haberleştirmek için gittikleri bölgede bir özel güvenlik görevlisinin fiziksel ve sözlü saldırısına uğradığını belirtti.

Gazetecilerin görev yaparken güvenliklerinin sağlanmasının güvenlik güçlerinin görevi olduğunu hatırlatan İspirli ” Atatürk Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan merkezi yemekhanede çıkan yangını görüntülemek için İhlas Haber Ajansı muhabirleri Çağrı Korkmaz ve Ertuğrul Polat olay yerine gitti. Polat, yangın yerinden görüntü aldığı esnada bir özel güvenliğin saldırısına uğradı. İHA muhabiri Polat’ın telefonla görüntü aldığını fark eden özel güvenlik üzerine yürüdüğü Polat’ın telefonuna vurarak yere düşürdü. Halkın haber alma özgürlüğünü sağlamak için gece gündüz çalışan meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı kınıyor.  Saldırıyı yapan şahıs hakkında adli ve idari soruşturma açılmasını istiyoruz. Darp girişimi ve tutumu, asla kabul edilmesi mümkün değildir.  Atatürk Üniversitesini özel güvenliklerin basına yaklaşımı konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Meslektaşlarımıza ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Sahada görev yapan tüm gazeteciler arasında ayrım yapılmadan çalışma güvenliklerinin sağlanmasının güvenlik güçlerinin görevi olduğunu bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.” dedi.

Haber: Bilal UYGUR

Gamze İspirli İHA Yangın Atatürk Üniversitesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”