Admin

Erzurum’da ‘Aday Belli, Karar Net’ temalı mitinginin dördüncüsünü düzenleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi miting sonrası Erzurum Valisi Okay Memiş’in uğurlaması muhalif siyasilerin büyük tepkisine neden oldu.

Dün miting için Erzurum’a gelen MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi AKP’li Milletvekili Recep Akdağ, AKP İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Muhammet Cevdet Orhan ve diğer AKP’li il, ilçe yöneticileri ile MHP'li kurmaylar  karşılamıştı. Devlet Bahçeli’nin miting sonunda Erzurum Valisi Okay Memiş tarafından havalimanından uğurlaması özellikle muhalif siyasi parti temsilcilerinin tepkisiyle karşılandı.  Devletin temsilcisi valinin bir siyasi parti liderini uğurlamasını eleştiren Millet İttifakı’nda ki siyasi parti yetkilileri, “Sayın Vali Okay Memiş, devletimizin temsilcisidir. Kendisinin tarafsız ve herkese eşit mesafede olması gerekir. Hangi siyasi parti olursu olsun, onun liderini asla karşılaması ya da uğurlaması devlet adamlılığına yakışmaz. Sayın valimiz siyaseti çok seviyor ise istifa edip siyasete atılsın.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

MHP lideri Bahçeli’yi Ankara dönüşünde Vali Okay Memiş ile birlikte yine AKP’li vekiller Recep Akdağ, İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Başkan Vekili Fevzi Polat uğurlarken, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’de Bahçeli ile birlikte aynı uçakla Ankara’ya gitti.

Vali Okay Memiş Devlet Bahçeli MHP Erzurum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”