KÜÇÜKOĞLU BASINLA BULUŞTU

AK Parti İl Başkanlığına atanan Av. İbrahim Küçükoğlu göreve başlamasının ardından ilk kez basınla bir araya geldi. Küçükoğlu aday adaylık süreci başta olmak üzere gündeme dair konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

KÜÇÜKOĞLU BASINLA BULUŞTU
KÜÇÜKOĞLU BASINLA BULUŞTU Bilal Uygur

AK Parti İl Başkanlığına atanan Av. İbrahim Küçükoğlu göreve başlamasının ardından ilk kez basınla bir araya geldi. Küçükoğlu aday adaylık süreci başta olmak üzere gündeme dair konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çiçeği burnunda il başkanı Küçükoğlu yönetim kurulu listesini dün itibariyle genel merkeze ilettiklerini onay verildiği anda kamuoyu ile paylaşacaklarını söylerken, listede eski yönetimden 8-9 ismin, partinin kurucular kurulu dahil eski bazı isimlerin ve bunun yanında yeni isimlerin de olduğu kapsamlı bir yönetim yaptıklarını aktardı.

Küçükoğlu; aday adaylık sürecinin 13 Mart 2023 Pazartesi yani bugün itibariyle başladığını ve adayların 16 Mart 2023 Perşembe günü mesai bitimi saat 17:00’a kadar, istifa eden kamu görevlilerinin ise aynı gün saat 21:00’e kadar başvurularını yapmaları gerektiğini bildirdi. Küçükoğlu başvuruların e-başvuru şeklinde yapılacağını, ardından e-başvuru evrakının çıktısı ile birlikte İl Başkanlıkları veya Genel Merkeze imzalı olarak yapılması gerektiğini söylerken bu tarihten sonra yapılacak olan başvuruların değerlendirilmesi hususunun genel merkezde olduğunun altını çizdi.

Aday adaylık sürecinde istenen evraklar ve diğer hususları da anlatan Küçükoğlu; “Aday olacaklar, Adli Sicil Kaydı, Öğrenin Belgesi, Askerlik İlişik Belgesi, İstifa edenler için İstifa Dilekçesi ve Engelliler için engellilik durumunu gösterir belge ve Genel merkezin belirlediği aidatın yatırıldığına dair makbuzu başvuru evrakına eklemeleri gerekiyor” dedi.

AK Parti’de aday olmak isteyenler için başvuru aidatı asgari 20.000 TL olarak belirlenirken bu bedel kadın adaylar ve 18-30 yaş arası adaylar için 10.000 lira engelliler için ise 5.000 TL olduğu açıklandı. Ayrıca bu aidatların üç kamu bankasında bulunan AFAD hesaplarına yatırılması gerektiği özel bankalara yatırılan aidatların kabul edilmeyeceği belirtildi.

Konu ile ilgili bilgi veren AK Parti Erzurum İl başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu başvuruların ardından temayül yoklamasının tüm Türkiye’de 19 Mart 2023 Pazar günü e-temayül şeklinde yapılacağını söylerken mevcut milletvekillerin temayüle katılmayacağını, 3 dönem kuralı ilgili bir kararın ise alınmadığını belirtti.

Küçükoğlu seçim süreciyle ilgili olarak il başkanları, kadın kolları başkanları ve gençlik kolları başkanlarının istifa etmemesi yönünde karar alındığını açıkladı.

İl Başkanı Küçükoğlu, seçim ve adaylık konuları ile ilgili açıklamaların ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevapladı.

Küçükoğlu bir soru üzeri; “Göreve geldiğimiz günden bugüne yaklaşık 10 bin kişiyi misafir ettik. Yaklaşık 90 bin kişiye telefon ve mesaj yolu ile ulaştık. Özellikle geçmişten bugüne partimize hizmet eden, emek veren ve gayret sarf eden büyüklerimizin tecrübelerinden faydalanmak niyetindeyiz. Çünkü vakit ayrılık değil birlik olma vakti” dedi.

Küçükoğlu şöyle devam etti; “ 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel seçimlerinde ilimizde 68 bin yeni seçmen oy kullanacak. Özellikle Gençlik kolları başkanımızla birlikte bu hususta çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Gençlik kolları başkanlığımız bu çalışmaları aylar öncesinden başlatmış olup bu genç kardeşlerimizin çok büyük bir kısmına ulaşmıştır. Özellikle “İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a” ve yine “ Soba başı sohbetleri” ile çalışması ile genç kardeşlerimizle bir araya gelmiş 10 kardeşimizin “doğum gününü” kutlayarak yanlarında olduğunu hissettirmiştir.” Şeklinde konuştu.

Küçükoğlu yine son günlerde kamuoyunu meşgul eden “AK Parti İl başkanlığının araçları” konusu ile ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya karşılık “AK Parti İl başkanlığını arabaları konusunda da; “Partimizin üç adet makam aracı vardır. Bu araçların hepsi şuanda parti envanterindedir. Hatta birini şuan ben kullanıyorum. Kamuoyuna yansıyan araçların ortada olmadığı veya bununla ilgili şikayetlerin olduğu konusu doğru değildir.” dedi..

Küçükoğlu son olarak Cumhur İttifakının diğer ortağı MHP yönetimi ile sürekli irtibat halinde olduklarını yönetimi oluşturduktan sonra sahada da birlikte olacaklarını belirti.

 

 

 

iBRAHİM kÜÇÜKOĞLU AK Parti Erzurum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”