Advert

AB Proje Yazma Çalıştayı tamamlandı

Erzurum Teknik Üniversitesi “ETÜ Kristal Girişimcilik merkezi ve KUDAKA işbirliğiyle gerçekleştirilen AB Proje Yazma Çalıştayı tamamlandı

AB Proje Yazma Çalıştayı tamamlandı
AB Proje Yazma Çalıştayı tamamlandı Admin
Bu içerik 63 kez okundu.
Erzurum Teknik Üniversitesi “ETÜ Kristal Girişimcilik merkezi ve KUDAKA işbirliğiyle gerçekleştirilen AB Proje Yazma Çalıştayı tamamlandı.

Bilimsel çerçeve içerisinde Ar-Ge ve yenilik faaliyetlerini desteklemek için kurulan özel bir fonlama sistemi olan “Horizon 2020”nin anlatıldığı çalıştayda UFUK2020 Ltd. Şti'den M. Taner Aktaş proje türleri, katılım avantajları, çok ortaklı projeler ve KOBİ'lerin tekbaşlarına başvurabilecekleri projeler hakkında detaylı bilgiler verdi

Erzurum Teknik Üniversitesi Kristal Girişimcilik Merkezi'nde başlayan ve iki gün süren çalıştay üniversite, özel sektör ve STK'lardan büyük ilgi gördü.

Çalıştaya Erzurum Teknik Üniveristesi Rekötrü Prof. Dr. Bülent Çakmak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kaymaz, ETÜ KRİSTAL proje ekibi, ETÜ TTO (Teknoloji Transfer Ofisi), MUCİTPARK, ETSO, KUDAKA ve Elektrik Teknisyenleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın yanısıra çok sayıda akademisyen katıldı.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak konuşmasında “Teknik Üniversite olmamızın bize yüklediği bir misyon var. Bu misyon çerçevesinde gerek ulusal gerek uluslararsı proje desteği alma sürecinin kolaylaştırılması için nelere dikkar edilmesi hususunda bu çalıştayın muhakkak faydası olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Çakmak, ayrıca Taner Aktaş ve katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

çalıştay etü kristal girişimcilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiftçilerden koronaya inat üretim
Çiftçilerden koronaya inat üretim
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi