'bot' savaşlarına hazır olun

Dijital İletişim Uzmanı Emre Yazıcıoğlu, yerel seçimlerde adayların sosyal medyayı ve dijital platformların önemine değinerek, yayınlanmak istenen mesajların kısa ve net olması gerektiğini söyledi

'bot' savaşlarına hazır olun
'bot' savaşlarına hazır olun Admin
Bu içerik 86 kez okundu.
Dijital İletişim Uzmanı Emre Yazıcıoğlu, yerel seçimlerde adayların sosyal medyayı ve dijital platformların önemine değinerek, yayınlanmak istenen mesajların kısa ve net olması gerektiğini söyledi.

Yurt dışından başlatılacak olan bot savaşlarına da dikkat çeken Yazıcıoğlu, ”31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimler yaklaşırken, adayların açıklanması ile birlikte hummalı bir seçim sürecine başlandı. Bu seçimi diğerlerinden farklı kılacak olan nokta ise dijital çalışmalar. AK Parti bu çağı çoktan başlattı. Gereksiz bayraklama ve seçim otobüsleri yerine daha az bütçelerle daha çok kitleye ulaşmanın yolunun sosyal medya ve dijital platformlardan geçtiğini AK Parti gördü. Bu uygulamaları seçime girecek olan diğer partilerinde yapacağından şüphemiz yok. Ancak burada bazı yanlış uygulamalar seçmende karşıtduyguya yol açabilir. Sosyal medya üzerinden verilmek istenen mesajların dili çok daha farklıdır. Bunun için uzmanlardan yardım alınmalı ve gereksiz uzunluktaki mesajlardan kaçınılmalıdır. Bu önemli kararın ardından yurt dışı menşeli bot hesaplarında artacağını ön görüyoruz. Bu sebeple hem kullanıcılar hem de siyasiler çok şeffaf bir ortamda çalışmalarını sürdürmelidir. Yabancı ülkelerden başlatılacak olan bot savaşlarından ancak bilinçle baş edebiliriz. Kısacası siyasiler tarafından mesajlar kısalırken, vatandaşlar tarafından dikkatler artırılmalıdır.” diye konuştu.

bot Emre Yazıcıoğlu seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiftçilerden koronaya inat üretim
Çiftçilerden koronaya inat üretim
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi