Advert

TYB'den Mehmet Akif konferansı

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından vefatının 82

TYB'den Mehmet Akif konferansı
TYB'den Mehmet Akif konferansı Admin
Bu içerik 95 kez okundu.
Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi ve Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi tarafından vefatının 82. yılında İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma programı düzenlendi.

Dr. Öğr. Üyesi Tacettin Şimşek'in ‘Bir Karakter Abidesi Mehmet Akif Ersoy' başlıklı konferansı ie başlayan anma programını Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

Necip Fazıl Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen programda Dr. Öğr. Üyesi Tacettin Şimşek Akif'in şiirlerinden ve hayatından örnekler vererek gençlerin Akif'in işaret ettiği Asım'ın neslini iyi anlamalarını söyledi.

Akif'i bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla andığını belirten Dr. Öğr. Üyesi Tacettin Şimşek'in konuşmasının ardından öğrenciler Akif'in şiirlerini okudu ve bestelenmiş şiirlerini seslendirdiler.

TYB Erzurum Şubesi ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin ortaklaşa hazırladığı programa, Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu, okul müdürleri, M. Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nin yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

konferans Mehmet Akif Ersoy tacettin şimşek Türkiye Yazarlar Birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiftçilerden koronaya inat üretim
Çiftçilerden koronaya inat üretim
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi