Gençler İslam'da ticareti öğrendi

Genç MÜSİAD’ın düzenli olarak yapmış olduğu ‘Dost Meclisi bu haftada da dolu dolu geçti

Gençler İslam'da ticareti öğrendi
Gençler İslam'da ticareti öğrendi Admin
Bu içerik 413 kez okundu.

Genç MÜSİAD’ın düzenli olarak yapmış olduğu ‘Dost Meclisi bu haftada da dolu dolu geçti. İlahiyat fakültesi öğretim üyelerinden yardımcı Yrd. Doç. Dr. Fuat Karabulut’un hadislerle ticaret ahlakı üzerine yapmış olduğu toplantıya ilgi büyük oldu.

Geleceğin Türkiye’sini daha güçlü ve daha kaliteli hale getirmek için Erzurum Genç MÜSİAD doludizgin çalışmaya devam ediyor. Hemen hemen her 2-3 haftada bir düzenlemiş olduğu Dost Meclisi'nde bu hafta yine öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen Dost Meclisi’nin bu haftaki konuğu ise Yrd. Doç. Dr Fuat Karabulut oldu. İlahiyat Fakültesi’nin değerli hocalarından birisi olan Karabulut, gençlere hadislerle ticaret ahlakını anlattı. Üniversite öğrencileri ve genç MÜSİAD üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Dost Meclisi'ne ilginin yoğun oldu.

DOĞRU TİCARET NASIL OLUR?

Dost Meclisi'nde konuşan Fuat Karabulut, dinimizdeki doğru ticaretini nasıl yapıldığını, ticarette adil olmanın, temel ahlak evrenselliğini gibi konulara değindi. Aynı zamanda Fuat Karabulut hoca ticaret yozlaşması, günümüzde ticaretin bankalara mecbur kılındığında değinerek doğru ticaret için Hz Peygamber Efendimiz ’in hayatının örnek alınması gerektiğini vurguladı.

KATILIM YOĞUN OLDU

Genç MÜSİAD eğitim ve projeler birimi başkanı Yusuf Köksal, düzenlenen programla ilgi olarak şunları söyledi, “Bugünkü Dost Meclisi gündemimiz, dinimizdeki ticaretin yeriydi. Üniversiteden Fuat hocamızın katılımları ile gerçekleştirdiğimiz programa üniversite öğrencilerinden de katılımlarımız da oldu. Üniversite öğrencilerinden katılım beklediğimiz gibi yoğun oldu. Burada dinimizde ticaret ahlakına değindik, tecrübeler edindik. Bu bizim için çok değerli bir toplantı oldu. Aynı zamanda geleceğin iş adamlarına da büyük bir yatırım olmuş oldu. Burada sadece bizler değil iş adamı olmayı düşünen üniversiteli gençlerimizde dahil birçok tecrübeye doğrudan ulaşmış olduk. İslam adabı, dinimizde ticaretin yeri oldukça değerlidir. Yaptığımız ve yapacağımız işler de bu düşünce ve fikirleri doğru bir şekilde öğrenir ve benimsersek daha ileriye, daha güçlü bir iş hayatına, daha güçlü bir Türkiye'yi hazırlamış oluruz.”

ÖNEMLİ BİR TECRÜBE

Genç MÜSİAD yönetim kurulu üyesi Burak Bayır ise, “Bugün düzenlemiş olduğumuz toplantıda İslam'ın ticaret açısını güncel örneklerle konuştuk. Peygamber efendimizin ticaret hayatına, ticaret ahlakını hadislerle gençlerimize aktardık. Genç girişimciler olarak doğru ticaret ahlakını peygamber efendimizin hayatını örnek alarak öğrenmiş olduk. Bizler için bir tecrübe oldu. Aynı zamanda Ticarette kadınların önemine de değinmiş olduk, örnekler eşliğinde.” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM Genç MÜSİAD üniversite birim başkanı Muhammet Ali Koç da, “MÜSİAD üniversite birimi olarak ilk etkinliğimiz ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimizi hatırlayarak yaptık. Üniversite birimi olarak kıyafet yardımı topluyoruz. Bugünkü programımız da İlahiyat Fakültesi’nden Fuat hocamızı ağırladık. Ticaret ahlakı hakkında istişareler yaptık. Hedefimiz daha iyi ve güçlü bir gelecek.” diye konuştu.

Fuat Karabulut müsiad yusuf köksal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiftçilerden koronaya inat üretim
Çiftçilerden koronaya inat üretim
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi