Yavru köpek donarak telef oldu

Erzurum'un Oltu ilçesine bağlı Karabekir Mahallesi'nde bir köpeğin merdiven altında doğurduğu yavrusu soğuktan donarak telef oldu

Yavru köpek donarak telef oldu
Yavru köpek donarak telef oldu Admin
Bu içerik 130 kez okundu.

Erzurum'un Oltu ilçesine bağlı Karabekir Mahallesi'nde bir köpeğin merdiven altında doğurduğu yavrusu soğuktan donarak telef oldu.

Karabekir Mahallesi Muhabbet Sokak'ta tahta bir merdivenin altında sokak köpeği iki gün önce üç yavru doğurdu. Bir yavrusu soğuktan donan köpek, diğer iki yavrusunu kaybetmemek için olağanüstü çaba gösterdi. Diğer yavrularını adeta sarmalayan köpek iki günden beri yerinden kalkmayınca mahalleli durumu fark etti. Köpek ve yavruları için yemek ile su getiren mahalle sakinleri, merdiven altını sıcak bir yuvaya dönüştürmek için de kolları sıvadı. Bir yavrusunu kaybeden, kalan iki yavrusunu da koruma içgüdüsüyle mahalleliye saldıran anne köpek yüzünden vatandaşlar zor anlar yaşadı. Mahalle sakinlerinden Dr. İbrahim Hakkı Ekinci donan yavruyu merdiven altından uzaklaştırırken, vatandaşlar da yuva için kolları sıvadı.

Merdiven altında doğum yapan köpeği iki gün sonra fark ettiklerini söyleyen Dr. İbrahim Hakkı Ekinci, "Köpek yerinden hiç kalkmıyor, yavrularından ayrılmamak için devamlı yatar pozisyonda. Adeta yavrularını sarmalamış durumda. Merdiven altı tamamen açık bir yer, kar ve buzun içerisinde. Önceki gün eksi 10 dereceye kadar hava sıcaklığı düşmüştü. Şimdi bir çözüm yolu bulmaya çalışıyoruz. Köpek merdivene yaklaştırmıyor, hemen bize tepki koyuyor. Burayı kapatıp korunaklı bir hale getireceğiz. İnşallah havalar da kısa sürede ısınır, bir sıkıntı yaşamazlar" diye konuştu.

Karabekir Mahallesi köpek oltu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiftçilerden koronaya inat üretim
Çiftçilerden koronaya inat üretim
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi