Başka İstanbul Yok

Başka İstanbul Yok
Başka İstanbul Yok Admin
Bu içerik 2376 kez okundu.

25 Haziran 2020 tarihinde Esenyurt’da meydana gelen selde bir kişinin ölümü 4 kişinin yaralanmasından sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yıllardır süre gelen altyapı sorununu kökünden çözmek için geceli gündüzlü bir çalışma yürüterek alt yapıyı sil baştan yenileme işlemlerine tam gaz devam ediyor. 

Bu çalışmalar İBB  Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çalışmadığını iddia edenlere cevap niteliğinde.

İstanbulun bir çok bölgesinde buna benzer çalışmalar devam etmekte. Özetlemek gerekiyorsa İmamoğlu, pandemi dönemi demeksizin İstanbul Belediiye Meclisi'nin bir çok projede ona engel çıkartmasına gerekli ödemelerin çıkarılmasını red edilmesine rağmen başkan İmamoğlu, eldeki kısıtlı imkanları en verimli şekilde kullanarak İstanbul’un eksik olan ve bu güne kadar yapılmayan bir çok projeyi hayata geçirmek için var gücüyle çalışmalarına devam etmekte.

Seçimin daha ilk gününden itibaren İmamoğlu’nun kazanmasını hazmedemeyenlerin daha başkanlık koltuğuna oturmadan İmamoğlu 'İstanbul için ne yaptı ki' diye yaygara yapıp, kıyameti koparan zihniyetlerin bu karalama kampanyaları daha uzun süre yapacaklarını anlıyoruz.

Ancak; bu karalama kampanyasını yapan kişiler, acaba bu sorunun cevabını kendilerine verebilecek durumdalar mı?

20 yıldır yapılamayan birçok projeyi neden daha bir yılı dolmamış İmamoğlu’ndan beklerler.

Bu kişilerin asıl dertlerinin İstanbul olmadığını hepimiz çok iyi bilmekteyiz. Bunların asıl amaçları; İstanbul kaybedildikten sonra pastadan onlara düşen paylarını geri almak için son çırpınışlarının olduğunu o kadar iyi görmekteyiz ki, bu seçimlerin olacağı güne kadar bu karalama operasyonları devam edecektir.

Burda hepimizin üzerine düşen görev İstanbul’un güzelleşmesi için çaba gösteren her kim olursa olsun x ve ya z partisi demeksizin bunun yanında yer alıp sonuna kadar ona destek olmamız gerekir. Çünkü; İstanbul hepimizin ve başka bir İstanbul yok.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çiftçilerden koronaya inat üretim
Çiftçilerden koronaya inat üretim
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi
TÜBİTAK, koronavirüs aşısı için tarih verdi