DOĞU’DA 100 KÖYE ULAŞIM SAĞLANAMIYOR

DOĞU’DA 100 KÖYE ULAŞIM SAĞLANAMIYOR
DOĞU’DA 100 KÖYE ULAŞIM SAĞLANAMIYOR Admin

Doğu Anadolu Bölgesi’nde ki illerde koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar, günü evlerinde geçirirken kar yağışını ise balkon ve pencerelerinden izlediler.

Bölgede gece başlayan kar yağışı, sabaha kadar etkili olurken, 100'den fazla köy yolunun merkezlerle bağlantısının kesildiği belirtildi. 

Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Muş'ta gece başlayan kar yağışı, sabah saatlerine kadar sürdü. Hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyrettiği bölge illerinde yaşayanlar, kar yağışını, koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu tam gün uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerinin balkon ve pencerelerinden izledi. Kar yağışı nedeniyle bölgede 100'den fazla köy yolunun merkezlerle bağlantısının kesildi. Kar kalınlığı Ağrı'da 12, Kars'ta 10, Ardahan'da 9, Erzincan, Erzurum ve Muş'ta 4 santimetre olarak ölçüldü.

 Temizlik işçileri, boş sokaklarda mesaiye devam ettiler.

Erzurum'da cuma sabahı hafif yağan kar, gece geç saatlere kadar etkili oldu. Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününe Erzurumlular, kar yağışıyla uyandı. Kent merkezinde 4 santimetreye ulaşan karı temizlemek için ekipler, seferber oldu.

İş makineleriyle toplanan karlar, kamyonlarla il dışına taşınırken kent meydanları ve kaldırımlar da temizlendi.

 Palandöken’de kar kalınlığı 65 santime ulaşırken, Konaklı Kayak Merkezi'nde ise 32 santimetreye yükseldi.

DOĞU KAR PALANDÖKEN YASAK ERZURUM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”