Böyle olay görülmedi, sürdüğü araçta ayakları dondu

Böyle olay görülmedi, sürdüğü araçta ayakları dondu
Böyle olay görülmedi, sürdüğü araçta ayakları dondu Admin

Bir kargo şirketinde şoför olarak çalışan Hanifi Olgun, yük götürdüğü Iğdır’dan Erzurum’a dönerken, aşırı soğuktan ayakları döndü.

Erzurum'da bir kargo şirketinde şoförlük yapan 49 yaşındaki 6 çocuk babası Hanifi Olgun, ilaç götürdüğü Iğdır’dan, Ağrı yolu üzerinden Erzurum’a dönerken hareket halindeki kamyonda ayakları dondu. Olgun, “Kamyonun kaloriferi açıktı. Buna rağmen camlar bile buz tutmuştu. Eve geldiğimde kamyondan inemedim böyle bir şey ne duydum ne gördüm" derken, ailesi tarafından hastaneye götürülen şoförün ayaklarında ikinci ve üçüncü derece yanıkların meydana geldiği bildirildi.

Erzurum'da ikamet eden evli ve 6 çocuk babası Hanifi Olgun, çalıştığı kargo şirketine ait kamyonla Iğdır'a ilaç götürdü. 21 Ocak'ta akşam saatlerinde dönüş için yola çıkan kamyon sürücüsü Olgun, dönüş yolu olarak Ağrı yolunu tercih etti. Ancak Sibirya soğuklarının etkili olduğu Ağrı-Erzurum karayolunda havanın aşırı soğuk olması nedeniyle kamyonun kaloriferlerini sonuna kadar açtığını buna rağmen, kamyonun ön camı hariç tüm camlarının buzla kaplandığını söyledi.

Olgun, "Kargoda kamyon şoförü olarak çalışıyorum. Iğdır'a ilaç götürdüm. Doğubayazıt ilçesi ve Ağrı üzerinden Erzurum'a gelirken hava çok soğuktu. Özellikle Ağrı Dağı eteklerinden geçerken kamyonun içindeki sıcaklık eksi 35'i gösteriyordu. Kaloriferi sonuna kadar açtım ama hiç fayda etmedi. Camlarda bir parmak kalınlığında buz vardı. Ayaklarımın üşüdüğünü hissettim ama bunun normal olduğunu sandım. Bir an evvel Erzurum'a gelmek için durmadım. Eve geldiğimde üşüyen ayaklarım nedeniyle kamyondan inemedim. Çocuklarımı telefonla arayıp yardım istedim. Beni kamyondan indirip, eve götürdüler. Eşime ayaklarımı hissetmediğimi söyledim. Botlarımı çıkardığımda patladığını gördüm. Hemen hastaneye geldik. Doktorlar ayaklarımın yandığını söyleyerek yanık merkezinde tedaviye aldılar. 20 senedir şoförüm. Çok soğuklar gördüm ama böyle bir şey ne yaşadım ne de duydum" diye konuştu.

Erzurum Şehir Hastanesi Yanık Tedavi Merkezi’nde tedavi altına alınan Hanifi Olgun’a yapılan ilk müdahalede soğukta uzun süre kalmasına bağlı olarak ayaklarında donma nedeniyle ikinci ve üçüncü derecede yanıklar oluştuğu belirtildi. Doktorlar, erken müdahale nedeniyle şimdilik medikal müdahalede bulundukları Olgun'a ileride cerrahi müdahale gerekebileceğini belirttiler.

araç tır kamyon sürücü soğuk don
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN SEKMEN KENT KONSEYİ YÖNETİMİYLE BİR ARAYA GELDİ
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”
Putin: “Bırakalım Avrupalılar kendi sorunlarıyla uğraşsınlar”